Jizzax shahrida o‘tkazilgan Umummilliy AI Hackathon tanlovida Jizzax Sambhram universiteti talabalari va ilmiy jamoasi munosib ishtirok etib, yuqori natijalarga erishdi.
🎉 Universitet Ilmiy bo‘limi boshlig‘i Xasan Abdiyev boshchiligidagi "Yosh tadbirkorlar" jamoasi Biznes yo‘nalishida faxrli 1-o‘rinni egallab, Apple MacBook Air va Respublika bosqichiga yo‘llanmani qo‘lga kiritdi.
🥉 Shuningdek, universitet talabasi Yunus Xabibullayev a’zo bo‘lgan "Alfa" jamoasi Tibbiyot yo‘nalishida faxrli 3-o‘rinni egallab, 10 million so‘m pul mukofoti bilan taqdirlandi.
💡 Mazkur yutuqlar Jizzax Sambhram universitetida innovatsiyalar, sun’iy intellekt va ilmiy faoliyatni rivojlantirish borasida olib borilayotgan tizimli ishlarning yana bir yorqin natijasi bo‘ldi.
👏 G‘oliblarimizni samimiy tabriklaymiz va ularga kelgusi bosqichlarda ulkan muvaffaqiyatlar tilaymiz!

Представители университета Джизакх Самбрам вошли в число победителей Национального хакатона по искусственному интеллекту!
Студенты и научная команда Джизакского университета имени Самбрама приняли участие в Национальном хакатоне по искусственному интеллекту, проходившем в Джизаке, и добились высоких результатов.
🎉 Команда «Молодые предприниматели» под руководством заведующего научным отделом университета Хасана Абдиева заняла почетное 1-е место в категории «Бизнес», получив в качестве приза Apple MacBook Air и путевку на республиканский этап.
🥉 Также команда «Альфа», в состав которой входил студент университета Юнус Хабибуллаев, заняла почетное 3-е место в категории «Медицина» и получила денежный приз в размере 10 миллионов сумов.
💡 Эти достижения являются еще одним ярким результатом систематической работы, проводимой в Джизакском университете имени Самбрама по развитию инноваций, искусственного интеллекта и научной деятельности.